Професія вчитель

Професія учитель 

опис професії 


Професія вчителя є унікальною в своєму роді. Як відомо, практично в усі часи існування людства була потреба в педагогах. Сьогодні ця професія затребувана, мабуть, як ніколи раніше. Це раніше вчителі асоціювалися виключно з школою. У наше століття ситуація докорінно змінилася. Викладачів стає все більше, і вони необхідні в самих різних сферах нашого життя, саме в цьому полягає одна з особливостей професії вчителя. Крім шкіл і інститутів вчителя передають нам знання і свій безцінний досвід на курсах іноземних мов, на всіляких майстер - класах по бізнесу, а також у сфері фізкультури і спорту. 


Багато років тому вчителями автоматично ставали ті, хто старше, вважалося, що саме вік визначає можливість навчання та передачі досвіду. Порівняно недавно, всього лише в XVII - XIX століттях, робота вчителем стала виділятися в окрему самостійну сферу. Саме тоді вона стала особливо поширеною як в Європі, так і в усьому світі. 


З часом професія стала більш диференційованою, з'явилася вузька спрямованість, спеціалізація. Так, наприклад, в старших класах кожен предмет ведеться окремим викладачем, що дозволяє вчителеві якісно готуватися до уроків і максимально розкривати матеріал в освітньому процесі. Наприклад, вчитель російської мови та літератури повинен не просто пояснити важливість деяких правил і навчити грамотно висловлювати свої думки як усно, так і письмово, а й спонукати учня побачити красу мови та усвідомити необхідність його правильного застосування в повсякденному житті. На уроках літератури педагогу потрібно не тільки подати твори за шкільною програмою, а й сформувати про них власну думку, поміркувати над вчинками героїв і т.д. А для того, щоб досягти цих цілей, лише знань недостатньо. 


Основні види діяльності вчителя 


Це, насамперед, ведення процесу навчання, а також виховний вплив на учнів. В рамках виховної роботи педагог допомагає учням стати особистістю, яка зможе гармоніювати з суспільством. Виховний процес здійснюється за допомогою різних методів, що дозволяють управляти діяльністю учнів. А освітня діяльність допомагає розвивати його пізнавальні здібності. 


Справедливості заради варто відзначити, що поєднувати виховну і педагогічну діяльність дуже непросто. Від педагога будуть потрібні особливі знання і навички. Одним з плюсів професії вчителя можна назвати те, що завдяки його роботі можливе формування особистості, справжнього Людини. Зрештою, учитель зобов'язаний не просто донести інформацію, а навчити дитину самостійно її шукати, освоювати і робити висновки. Тобто допомогти йому набути навичок, якими він буде користуватися протягом усього життя. І саме вчитель повинен вміти розгледіти закладений дитині потенціал, а не оцінювати його за загальноприйнятими критеріями і нормам. 


Особисті якості вчителя 


Мабуть, самими незамінними і обов'язковими для вчителя якостями є: емоційна врівноваженість, самовладання і життєрадісність. Дуже важливо, щоб викладач був доброзичливим по відношенню до своїх вихованців, незалежно від їх ставлення до нього. 


Ця професія також передбачає здатність учителя врегулювати будь-які конфлікти, не вдаючись до тиску. Також викладач повинен бути здатний до різних стилів спілкування: формальному і неформальному. Дуже важливо, щоб він зміг стати справжнім другом для своїх учнів; людиною, яка заслуговує довіри. Зрозуміло, щоб заслужити подібну репутацію від учителя потрібно чимало зусиль. Однак, це того варто. Не варто забувати, що для освоєння цієї професії недостатньо просто бажання і якихось навичок, необхідно покликання. Особливо це важливо враховувати тим, хто обирає професію вчителя початкових класів. Вся справа в тому, що саме їм доводиться докладати особливих зусиль, щоб налагодити контакт з дітьми, зробити освітній процес не просто корисним, а й цікавим. Та й виховна роль учителя в цьому випадку важливіша. 


Не варто також нехтувати можливістю йти в ногу з часом. Для цього викладачеві необхідні такі якості, як допитливість і бажання вчитися. Крім того, від вчителя може знадобитися вміння визнати, той факт, що далеко не на кожне питання він знає відповідь. Саме ця якість дозволить йому завоювати авторитет і довіру учнів. 


Освіта (що треба знати?) 


Професію вчителя можна отримати в численних педагогічних інститутах і університетах. Донедавна педагогічні коледжі були також затребувані, хоча, як правило, після його закінчення випускники воліли продовжити освіту вже заочно у вищому навчальному закладі. Освітній процес має на увазі конкретну спеціалізацію (учитель математики, малювання і так далі). 


Місце роботи та кар'єра 


Основним місцем роботи вчителя, як правило, є державні загальноосвітні школи, однак сьогодні кваліфіковані викладачі можуть працевлаштуватися в приватних школах (з іншим рівнем оплати праці). Учитель іноземних мов може без праці проводити спеціалізовані курси або (при достатньому рівні власних знань) працювати перекладачем. Також можливе надання приватних уроків, заняття репетиторством. 


Періодично педагог повинен проходити атестації, які поділяються на обов'язкові та добровільні. Після закінчення атестаційного процесу йому може бути присвоєна друга, перша чи вища кваліфікаційні категорії. Категорія дійсна протягом п'ять років, а потім знову потрібно переатестація.

Write a comment

Comments: 6
  • #1

    Наталі (Friday, 28 November 2014 18:42)

    Дякую за цікаву інформацію! Ще більше дізналась про професію , ще повніше зрозуміла її складнощі. "Знімаю шляпу" перед вами, вчителі!

  • #2

    Юлия Владимировна (Sunday, 07 December 2014 10:27)

    Не смогла прочитать остальные статьи, выбивает ошибку. Не знаю, что делать. Анна Викторовна, может, что-то нужно отредактировать. Очень хочется познакомиться с вашими наработками.

  • #3

    Настя (Friday, 12 December 2014 16:48)

    Точно підмічено про професію вчителя.

  • #4

    rytuał miłosny (Monday, 10 April 2017 17:43)

    rytuał miłosny

  • #5

    Viagra Super Active (Thursday, 13 July 2017 12:04)

    Kamagra Soft

  • #6

    kamagra (Sunday, 13 August 2017 06:45)

    Камагра

Download
Класний керівник на батьківських зборах.
Microsoft Word Document 89.0 KB
Download
Класному керівнику для підготовки співбесіди щодо закінчення навчального року
Класному керівнику для підготовки співбе
Microsoft Word Document 120.0 KB
Download
Рекомендації до підготовки класних зборів
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ до ЗБОРІВ .do
Microsoft Word Document 268.5 KB
Download
Педагогічний інструментарій роботи з батьками щодо захисту прав дитини
Педагогічний інструментарій роботи з бат
Microsoft Word Document 98.0 KB
Download
Подяка батькам.doc
Microsoft Word Document 24.0 KB
Download
Про мистецтво спілкування з батьками
Про мистецтво спілкування з батьками.doc
Microsoft Word Document 108.0 KB
Download
Шість правил підготовки класних батьківських зборів
Шість правил підготовки класних батьківс
Microsoft Word Document 25.3 KB
Download
ПРОТОКОЛ БАТЬКІВСЬКИХ ЗБОРІВ.doc
Microsoft Word Document 74.5 KB